BEKLEYİN...

Google Home

Google Home.

Eller serbest!
Evinizi kontrol etmek için cep telefonunuzu çıkarmanıza bile gerek yok, seslenin yeter!
Sesli komut kurgusunu tercihinize göre farklı uygulama ve cihazlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz:

1. Google Asistan uygulaması artık Türkçe dil desteği veriyor! Google Asistan`ı Android veya Ios telefonunuza indirin, hemen komut vermeye başlayın.
2. Multitek uygulaması üzerindeki mikrofon tuşuna basarak Türkçe komut verin.
3. Google Home veya Amazon Alexa gibi ortam mikrofonları aracılığı ile evinizi yönetin.

Google’ın ilk olarak 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sunduğu Google Home, temelde bir akıllı asistan olarak çalışıyor. Şık ve sade tasarımıyla öne çıkan Wi-Fi hoparlör sayesinde desteklenen akıllı cihazlar ve uygulamalar sesli komutlar ile rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Cihazda yer alan güçlü mikrofon, sesinizi geniş bir mesafeden duyabiliyor. Size sadece; “Ok Google” dedikten sonra istediğiniz komutu vermek ya da sorunuzu sormak kalıyor.

Temel olarak Google Asistan uygulaması ile aynı çalışma mantığına sahip olan Google Home, birçok açıdan daha işlevsel bir kullanım deneyimi sunuyor. Söylenenleri algılama konusunda son derece başarılı bir performansa sahip olan Google Home, size tam anlamıyla asistanlık yapıyor. Diğer bir deyişle yaşamınızın kalitesini artıyor. Örneğin dışarı çıkarken, hava durumunu öğrenmek için; “Okey Google” dedikten sonra havanın nasıl olacağını sormamız yeterli oluyor. Cihazın sunduğu olanaklar elbette bu tip basit sorularla sınırlı kalmıyor. Özellikle nitelikli bir akıllı ev sistemine sahipseniz, Google Home size tabiri caizse geleceğin ev ortamını yaşatıyor.

Peki Google Home akıllı evleri nasıl daha yaşanabilir bir hâle getiriyor ve hayatınızı nasıl kolaylaştırıyor? En başta, sistemdeki detayları rahatlıkla kontrol edebilmenizi sağlıyor. Örneğin; Google Home ile uyumlu bir akıllı termostat kullanıyorsanız; tek komut ile ev içi iklimlendirmeyi kontrol edilebiliyor. Google Home ile entegre olabilen akıllı ışıklandırma sistemleri de sesli komut ile açılıp kapanabiliyor. Yorgun bir günün ardından yatağa uzandıktan sonra yanan ışığı kapatmak için kalkmanıza gerek kalmıyor. Artık yalnızca Google Home’a seslenmeniz yeterli oluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 544 132 00 58