BEKLEYİN...

Sizin İçin Neler Yapıyoruz ?

Aydınlatma

İklimlendirme

Tassaruf

Otomasyon

Kontrol

Hatırlatma

Bizimle Gözünüz Arkada Kalmaz

 

Gelişen teknoloji, yaşamın her alanını olduğu gibi ev hayatını da daha güvenlikli ve pratik bir hale getirdi. Bu gelişmelerin yansımasını ise “ev otomasyonu sistemleri” ya da “akıllı ev teknolojileri” olarak da bilinen çözümlerde görmek mümkün.
Pencerelerinizi kapatmayı unuttunuz ve işe gittiniz ya da hava çok sıcak ve işten eve dönmeden önce evdeki klimanızı açmak istediniz. Hiç sorun değil! Eğer kullandığınız cihazlar ev otomasyon sistemine dâhilse cep telefonunuzdan yardım alarak uzaktan kontrol edebilirsiniz.
Güvenliğiniz elbette ki önemli… SMART SHELLY ile evde olduğunuz zamanların yanı sıra evde olmadığınız durumlarda da güvenliğinizi sağlayan seçenekler sunar.
Enerji tüketimini kontrol altına alarak hem doğayı hem de bütçenizi korumanız mümkün kılar.

Konfor
Zamanlama
Kontrol
Güvenlik
Erişebilirlik

AYNI ANDA FAKLI CİHAZLARI YÖNETİM

İnsan hayatının rahata alışması kimi görüşlere göre kötü bir şey olsa da evimize geldiğimizde rahatça dinlenip uzandığımız yerden ev ile ilgili birçok şeyi sadece bir kumanda yada evimizle konuşarak  kontrol etmek, güvenliğimizi oturduğumuz yerden takip etmek ve kimi durumlarda ev güvenliği konusunda insan eline ihtiyaç duymadan güvenlik sorunun çözülmesi, düşünürken bile insana rahatlık hissi veren bir durumdur. Bu yüzden, SMART SHELLY, uygulamayı vaat ettiği kolaylıklarla dahi dikkat kuruluştur.
Sistem Açık kalan bir televizyonun izlenip izlenmediğini televizyonda yaptığımız kanal değiştirme, ses açıp kapama gibi işlemlerin veri kaydının tutulmasıyla ve zamana bağlı olarak limit aşımı durumunda televizyonun kapatılmasını dahi sağlar.
Evdeki birçok şeyi SMART SHELLY entegrasyonu ile kullandığınız için de evde açık unuttuğunuz ocak, elektronik aygıt gibi şeyleri de kapatarak evde oluşabilecek olası korkutucu şeylerden sizi koruyarak aklınızın evde kalmamasını sağlar.

Panjur

Perde

Anahtar

Ses Sistemi

Bilgisayar

Sıcaklık

Sesle Kontrol

Havalandırma

HER NOKTADAN ERİŞİM

SMART SHELY de kullanılan röleler , senörler  , kontaktörler ; kapı kilitleri, iklimlendirme üniteleri (klima, kombi vb.), aydınlatma, hırsız alarm, yangın alarm, güvenlik kamerası, perde, ses sitemi, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrik prizleri vb. cihazların kontrolünü tamamen Otomasyona entegre ederek , Bu cihazları gelişen teknoloji ile birlikte heryerden , arzunuza bağlı olarak kumanda etmenize olanak sağlar.

Hayal Edin

SMART SHELLY karmaşık işleri basitleştirmeye veya tamamen otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Otomatik olarak yıkama döngüsünü başlatan bir çamaşır makinesini ya da azaldığını algıladığında çevrimiçi süt sipariş eden bir buzdolabı hayal edin.

Güvenlik

SMART SHELLY  ile entegre edilen sensörler sayesinde; kapınız ya da pencereniz zorlandığında hırsız alarmı ya da yangın ve gaz kaçağı gibi durumlarda yangın alarmı verebilir ve bu ihbarları size ve ilgili mercilere anında iletebilir.

Verimlilik

Birçok insan için, akıllı bir ev yaratmanın arkasındaki itici güç, otomatik ısıtma ve iklimlendirme sistemleriyle enerji ve para tasarrufu potansiyelidir. Akıllı termostatlar, bir evin ısıtma ve soğutmasını hızlı ve hassas bir şekilde otomatikleştirir. Bu genellikle sahiplerin elektrik faturasını azaltır.

KABLOSUZ OTOMASYONUN FAYDALARI

Akıllı ev sistemleri, kablosuz veya kablolu cihazları içerebilir. Kablosuz sistemler düşük maliyetlidir ve montajı kablolu sistemlere göre daha kolay,Kurulum süreci ek maliyetler doğurmaz.

  • Kablosuz akıllı ev sistemleri yapıları itibariyle bağlantıda kablo kullanılmadığı için işçiliği kolay olan sistemlerdir. İşçiliğin kolaylaşması işçilik maliyetlerini de azaltır.
  • Kablosuz akıllı ev sistemlerinde kablo bağlantısının olmaması, duvarlarda ya da tavanda kesme, delme vb. işlemler yapılmayacağı için aynı zamanda görüntü açısından da önemli bir avantaj sağlamaktadır.
  • Kablolu akıllı ev sistemlerinde bağlı olan kabloların zarar görmesi durumunda tüm sistem etkilenebilir ancak kablosuz sistemlerde kablo olmadığı için böyle bir sorunla karşılaşılmaz

AKILLI EV SİSTEMLERİNİN RİSKİ

Akıllı ev sistemleri, bir yandan kolaylıkgüvenlikkonfor ve verimlilik sunarken, bir diğer yandan da risk ve hatalar oluşturmaktadır. Teknolojinin her alanında olduğu gibi evlerimizde kullandığımız akıllı ev sistemlerinin de bazı riskleri bulunmaktadır.
Akıllı ev sistemlerinde kullanılan ve oluşturulan bütün bilgiler internet ortamındadır. İnternet ortamı da bilindiği üzere art niyetli kişiler tarafından tehdit edilmektedir. Bu sebeple sisteminize sızacak birisi size ya da evinize zarar verebilir.
Bu önemli sebebten Dolayı , SMART SHELLY Kullanıcılarına dahi kullanılan Modem yönetim panelini vermez. Sistemi 7/24 yedekleme yaparak güvenlik duvarını açık bırakmaz.
SMART SHELLY icloud ( bulut server ) ile her an güvende olmanızı garanti altına alır.

SMART SHELLY NASIL ÇALIŞIR

 

 “Nesnelerin İnterneti (IoT)” olarak bilinen bir konsept ile çalışır. Evinizde, internet özellikli cihazların tümü, Wi-Fi ağınız olan merkezi SMART SHELLY otomasyonuna  bağlanır. Bu öğelerin her birine, nesnelere veya özelliklere uzaktan erişme, izleme ve kontrol etme imkanı sağlayan benzersiz bir IP adresi atanır.
SMART SHELLY , evdeki teknolojiyi kullanarak; akıllı telefon, tablet veya bazen bilgisayar kullanmadığınızda bile evinizde neler olup bittiğini kontrol edebilme ve görebilmenizi sağlar.
Zamanlayıcılar, anahtarlar ve sensörler farklı otomatik sistemlerin ne zaman ve nasıl çalışması gerektiğini belirlemek için kullanılır ve farklı senaryolar için farklı kontrolleri sıralamak amacıyla farklı “sahneler” ya da “olaylar” oluşturulabilir.

+90 544 132 00 58